5 Втори трик за Мекотели

5 Втори трик за Мекотели

5 Втори трик за Мекотели

Blog Article



Мекотелите може да са най-трудната животинска група за обикновения човек: това семейство безгръбначни включва същества, толкова различни по външен вид и поведение като охлюви, миди и сепии.

Доставчиците е задължително да имат възможност да поддържат животните живи в басейна с морска вода, ако искат да осигурят превъзходно качество на клиентите си.

Характерна особеност на гастроподите е вторичната загуба на билатералната симетрия на тялото.

На размери панцерните мекотели могат да достигнат от няколко до тридесетина сантиметра.

Повеќето полжави, главно, ползат со стапалото. Тие се жители на слатките и солените води, а некои од нив живеат и на копно;

Пресните морски дарове са много деликатни и трябва да се приготвят в деня на покупката им, ако е възможно. Но ето как могат да бъдат съхранени:

В началото на размножителния период се образуват мъжките полови клетки.Два охлюва застават в определена поза и разменят сперматозоиди.След това започва размножаването.По този начин те се предпазват от самооплождането, точно като дъждовните червеи.

Нервната система е силно развита. Състои се от мозък и периферна част.

Тези мекотели нямат глави, а телата им се състоят изцяло от клиновидно „стъпало“.

По-голямата част от видовете притежават характерен орган на храносмилателната система – радула, която не се среща при другите типове животни.

Можете да развиете тези малки подутини навсякъде по тялото си, но те може да са по-чести мекотели на вашето:

Замислете само колку лесно една просечна домашна мачка, која е навикната да ги бере глувците што скитаат, може да уништи речиси неподвижна колонија полжави.

Додека полжавите и полжавите од семејството на гастроподи се јадат ширум светот (вклучително и како ескаргот во француски ресторан), бивалвите се поважни како извор на храна за луѓето, вклучувајќи школки, школки, остриги и други подморски деликатеси.

В задното черво се отваря и каналът на мастилената торбичка, която е изпълнена с тъмен пигмент. С негова помощ животното изпуска „тъмна завеса“, с която се предпазва от неприятели.

Report this page